logo

Sıkıntılarla Mücadele Rehberi

Mehmet Dinç, İdris Topçuoğlu

Sıkıntılarla Mücadele Rehberi, hayatın iniş çıkışlarını anlamak ve bu zorluklarla başa çıkmak adına kendi iç dünyamıza yolculuğun önemine dikkat çekmektedir. “Âlemin imarının, Âdemin imarından” geçtiği anlayışından hareketle zorlukların üstesinden gelmek için içsel bir direnç geliştirmenin değerini vurgulamakta, bu yolculukta okuyucularına rehberlik etmektedir.
 
Kitap, “küsmek kolay, vazgeçmek kolay, yenilmek kolay ama biz bu dünyaya kolay bir hayat yaşamaya gelmedik” düşüncesinden hareketle dalgaları durdurmaya çalışmak yerine sörf yapmayı önermektedir. Bir başka deyişle, sıkıntılarla başa çıkmayı öğrenmenin ne kadar değerli bir tutum olduğunu sıcak bir sohbet havasında sunmakta ve buna yönelik yöntemler ortaya koymaktadır.
 
Sıkıntılarla Mücadele Rehberi’nin sayfaları arasında dolaşırken; bir yandan ruhunuzu ısıtan, zihninizi aydınlatan ve kalbinizi ferahlatan düşüncelerle karşılaşacak, öte yandan “Bu konuyu hiç bu açıdan ele almamıştım” diyeceğiniz uyanışlar yaşayacaksınız. Yaşadığınız farkındalıkları, günlük yaşama aktarabilmeniz adına kitap boyunca sunulan pratik çözümlerle desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Duygu, düşünce ve davranışlara bütünsel olarak hitap eden bu yaklaşım tarzı, hayatın zorluklarına karşı giriştiğiniz mücadelede sizlere rehberlik sunacaktır.