logo

Kırk Şehir

Editör: M. Tevfik Göksu

Nasıl bir yerde yaşamak isterdiniz? M. Tevfik Göksu; Ahmet Emre Bilgili’den Ali Ural’a, Arif Ay’dan Aykut Ertuğrul’a, Cihan Aktaş’tan Nurullah Genç’e, Sadık Yalsızuçanlar’dan Sibel Eraslan’a… Kırk usta yazara hayallerindeki şehri sordu. Bu muntazam şehirlerde her an her şeyle karşılaşabilirsiniz.

Kırk Şehir, ihmal ettiğimiz hayal gücümüzü yeniden canlandırmanın yanında bize Müslüman şehrinin güzel ve unuttuğumuz hasletlerini de hatırlatıyor.

 Bu şehirde yaşamaya başladıktan sonra, geçmişin bir çırpıda silinir ve defalarca yeniden yazılırdı. En sonunda hangisine sahiplik etmek istersen hikâyen o olurdu artık.


Katkı Sunan Yazarlar:

Savaş Ş. Barkçin, Handan Acar Yıldız, Nurettin Durman, Sadık Yalsızuçanlar, Aykut Ertuğrul, Hüseyin Akın, Suavi Kemal Yazgıç, Emine Batar, Sibel Eraslan, Nurullah Genç, Arif Ay, Adem Turan, Mustafa Şen, Bedri Gencer, Rahşan Tekşen, Ebru Burcu Yılmaz, Nihan Ay, Hasan Cordanoğlu, Betül Şükür, İhsan Aktaş, M. Yücel Öztürk, Recep Bozdoğan, Ahmet Mercan, Ömer Faruk Yelkenci, Züleyha Sofulu, Hümeyra Yabar, Bünyamin Demirci, Mustafa Orçan, Metin Önal Mengüşoğlu, Fatma Balcı, Kenan Göçer, Aynur Atmaca Can, Aziza Rüya, Ahmet Emre Bilgili, Cihan Aktaş, İbrahim Akçay, Sezanur Sezgin, A. Ali Ural, Çiğdem Karaaslan, M. Tevfik Göksu.